Yeşil Sahalarda Kardeşlik Rüzgarları Esecek

Geçen yıl birincisi gerçekleştirilen Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin ikincisi gerçekleştirilecek.

2. Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin fikstür çekimi Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda gerçekleştirildi.

Akdeniz ilçesinde bulunan 25 mahallenin katılmak için başvuruda bulunduğu 2. Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin fikstür çekimi toplantısı, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Mersingücü GSK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nas, yönetim kurulu üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Murat Altınöz ve mahalle muhtarlarının katılımıyla, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşma yapan Merisngücü GSK Başkanı Ahmet Nas, Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edildiğini ve Mersin Valiliği, Akdeniz Kaymakamlığı, Akdeniz Belediye Başkanlığı, Mersin İl Emniyet Müdürülüğü, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından desteklendiğini kaydetti.

Amaçlarının sporun kardeşlik olduğuna güçlü bir şekilde dikkat çekmek ve mahalleler arasındaki kaynaşmayı arttırmak olduğunu ifade eden Başkan Nas, başta Mersin Valiliği, Akdeniz Kaymakamlığı ve Akdeniz Belediyesi olmak üzere, kardeşlik ligine destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.

“Yaptığımız tüm hayırlı faaliyetlerde desteğini yanımızda gördüğümüz, Akdeniz ilçesinde bir çok eserde imzası bulunan değerli kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk beyefendiye özellikle teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşan ve “Geçen yıl 13 mahallenin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Akdeniz Kardeşlik Ligi’ne bu yıl 25 mahallemiz başvuruda bulundu. Böylesine önemli bir organizasyona teveccühün yüksek olması bizleri mutlu etmektedir.” diyen Ahmet Nas, Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin Türkiye’de ilk ve tek oluğunu söyledi.

Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin önemine vurgu yapan Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk ise, sporun kardeşlik olduğunu vurguladı. Daha önce olduğu gibi her zaman sporun yanında olduğunu ve spor faaliyetlerini desteklediklerini ifade eden Kaymakam Pamuk, Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin önemli bir misyonu yerine getirdiğine inandığını söyleyerek, Mersingücü GSK Başkanı Ahmet Nas’a, yönetim kuruluna ve ligin organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra fikstür çekimine geçildi. Çekilen fikstüre göre lig 4 ayrı grupta yapılacak grup maçlarında ilk 2’ye giren takımlar çeyrek finale kalacak.

Geçen sene 13 mahallenin katıldığı ligde, takımlar 2 ayrı grupta mücadele etmiş ve Çilek Mahallesi ile Adanalıoğlu Mahallesi final maçında karşılaşmış ve son dakikalarda bulduğu golle Adanalıoğu Mahallesi 2-1 galip gelerek şampiyon olmuş ve 5 bin TL para ödülünün sahibi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir