Başkan Gültak Ziyaret Edildi

Mersingücü GSK yönetim kurulu, Başkan Gültak’ı ziyaret etti.

Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nas, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, geçen sene ilki gerçekleştirilen Akdeniz Kardeşlik Ligi ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Geçtiğimiz yıl Mersin Valiliği himayesinde, Akdeniz Kaymakamlığı, Akdeniz Belediye Başkanlığı, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü arasında yapılan protokol çerçevesinde, Mersin Akdeniz İlçesi sınırları içerisinde bulunan 13 mahallenin katılımıyla Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin ilkini gerçekleştirdiklerini kaydeden Mersingücü GSK Başkanı Nas, bu yıl kardeşlik liginin ikincisini gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini, lige en az 20 mahallenin başvuru yapmasını beklediklerini ifade etti ve Akdeniz Belediyesi’nin desteklerinden dolayı başkan Gültak’a teşekkür etti.

Belediye olarak, yapılan spor faaliyetlerini önemsediklerini ifade eden Akdeniz Belediye Başkanı Gültak ise amatör spor kulüplerinin faaliyetlerini desteklediklerini belirtti.

Geçen yıl yapılan Akdeniz Kardeşlik Ligi’nin spor faaliyeti açısından önemli bir organizasyon olduğunu söyleyen Başkan Gültak, Akdeniz Kardeşlik Ligi’ne destek vereceklerini kaydetti.

2018 yılında ilki gerçekleştirilen Akdeniz Kardeşlik Ligi, 2 grup halinde gerçekleştirilmiş, gruplarda ilk 4’e kalan mahalleler çeyrek finale katılmıştı. 4 ay süren ligde şampiyon takıma 5 bin lira, 2. olan takıma 3 bin lira ve 3. olan takıma ise 2 bin lira para ödülü verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir